Mihrace.Net Hakkında

• MiHRACE.Net MANTRASI

” et in Arcadio ego… (Latince)
Ve ben yeryüzündeki Cennet’i buldum… “

• MİHRACE NE ANLAMA GELİYOR?

Mihrace, Sanskritçe kökenli Hindistan kaynaklı bir kelimenin, MahaRaja (Büyük Kral) kelimesinin Türkçeleşmiş halidir. Hindistan’da bulunan Racaların en büyüğü (Kralların Kralı) anlamına gelen bu kelimenin Hindistan Prensi (Racası) olarak kullanıldığı da görülmektedir.

• MiHRACE.Net MİSYON

“Bir bilgi, insanın kalbini yaşama sevinciyle, insanlığa hizmet arzusuyla doldurmuyorsa yanlış, en azından eksiktir…” ilkesiyle yola çıktık.

Bu site Türk dilinin güzel sözcükleriyle, kolay okunsun diye, emekle, sevgiyle derlendi, derleniyor. En doğru bilgiyi bu sitede sunma ateşiyle yola çıkmış bir insanız. Ve yine kalbi bizim gibi arayışla, öğrenme tutkusuyla dolu insanlara yayın yapıyoruz.

Bu sitede sanat kültür dışında, cep melodisi, asparagas haber ve amaçsız bilumum materyali bulamazsınız. Bulduğunuz gün Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun dediği gibi ; “Tasımızı tarağımızı toplar, bu atölyeden gideriz”

• MiHRACE.Net WEB TASARIM

“Web Tasarım, kişinin yalnızca bedenine göre değil, ruhuna göre de elbise dikmek demektir. Zaten ‘güzel’ dediğimiz Altın Oran ve renkler olmadan nedir ki?…”

2004 Yılının Mayıs ayında ilk versiyonu tasarlanan site şu anda versiyon 3. ile karşınızda. Süleyman SÖNMEZ tarafından tasarlanan ve programlanan sitenin önceki versiyonlarında anahtar olarak kullanılan teknolojiler  HTML, Flash, Javascript, CSS, PHP ve MySQL veritabanı programlamaydı.

Sonra WordPress’in harika içerik yönetim sistemiyle Mihrace.Net  için özgün tema tasarlandı ve kodlandı. Böylece 3. versiyon karşınıza geldi.  Tasarımcının kişisel portfolyo sitesini ziyaret etmek için: www.suleymansonmez.com

• TELİF HAKLARI VE SİTE İÇERİĞİ KULLANIM SÖZLEŞMESİ

Sitemizi ziyaret eden Internet ziyaretçisi (yani saygıdeğer sizler) aşağıdaki çoğu kişi tarafından bilinen maddeleri kabul etmiş sayılır.

  1. Bu site, binbir emekle , yıllarca yazılmış, çizilmiş birinci sınıf alınteri ile hazırlanmıştır. Alıntı yapılacaksa – dürüstçe- altına ufak bir link vermek, şu siteden alınmıştır demek insani bir saygı kuralıdır.
  2. Bu sitede gezerken gördüğünüz tüm yazılı eserler, resim, fotoğraf, tasarım ve kaynak kodlar Fikir ve Sanat Eserleri Yasası gereği hem Türkiye’de hem dünyada korunma altına alınmıştır. Yani kopyalanamaz, değiştirilemez, postalanamaz, çoğaltılamaz, dağıtılamaz. Birinci maddede belirtildiği gibi ancak alıntı amaçlı kullanılabilir. Ayrıca http://www.archive.org sitesi her siteyi düzenli olarak kendi bünyesinde arşivlediği için belirlenen tarihte yayında olan eserlerin sitemize ait olduğunu ispatlamak kolaydır.
  3. Sitenin tasarımında çalışmayan, aksayan veya beğenmediğiniz kısmı varsa sayfanın solundaki § İletişim § linkine tıklayabilirsiniz.
  4. Sitemizin içeriği T.C. Yasalarına, kanun ve tüzüklerine ve içinde yaşadığımız dünya toplumunun ahlaki ve zihinsel içeriğine saygılı hazırlanmıştır. Ancak yine de her çeşit bildiri, şikayet ve uyarı için lütfen bizimle temasa geçiniz. § İletişim §
  5. Sitemizden başka sitelere verilen linkler iyi niyetle yapılmış öneri niteliğindedir. Verildiği tarihten sonra kapanan, içerik ve sayfaları değişen diğer sitelerin verebileceği herhangi bir zarar için sitemiz sorumlu tutulamaz.
  6. Sitemizin tercihlerinize göre değişebilmesi ve sonraki gelişlerinizde görüntü ve çeşitli hizmetlerin seçtiğiniz şekilde gerçekleşebilmesi için Cookie adı verilen küçük tanımlayıcı bilgiler, yine sizin harddiskinizde saklar. Bu, hemen hemen tüm sitelerin kullandığı, bilinen standart bir yöntemdir. Sizinle ilgili özel hiç bir bilgi içermez.
  7. Sitenin içeriği / arabirimi önceden belirtilmeden serbestçe değiştirilebilir. Site önceden haber verilmeden kapatılabilir.
  8. Site içinde yetişkin bir insanın duygusal, kişisel ve ruhsal gelişimine yönelik yazılmış yazılarda yaş sınırı uyarısı gelecektir. Yaş sınırı uyarısına genç ve meraklı ziyaretçilerimizin uyacağını tahmin ediyoruz. (Bu içerik, ahlaka aykırı, ya da şiddete dayalı bir içerik değildir. )

• SİTEDE REKLAM VERMEK İÇİN…

Mihrace.Net maddi kaygılar duymayan bir kültür içeriğine sahip olmasına karşın sitenin hosting, domain, bakım gibi masrafları bulunmaktadır. İlgilenen kişi ve kurumlar aşağıdaki linke tıklayarak reklam formunu doldurabilirler. En kısa sürede forma cevap verilecektir.

Reklam Vermek İçin tıklayınız.

Sitemizde keyifli bir seyir sürmenizi dileriz.

Sevgi ve Saygılarımla.

Süleyman Sönmez